domu | Klub psychotroniky a UFO, o.s. | Borská 19 Hotel Victoria | 320 22 Plzeň | IČO: 45334871 | e-mail e-mail | KPUFO stránky | RSS RSS kanál
vítejte na webu portál KPUFO pro Plzeňský kraj | dnes je úterý  25. září 2018 a svátek má Zlata
nabídka
setkání
Setkání se konají podle potřeby. Chcete-li řešit jakýkoliv problém, napište nám na kpufo@atlas.cz!
anketa
Jaké časopisy o záhadách čtete? Alespoň příležitostně?

Enigma (3727 hl.)
 
Spirit (1464 hl.)
 
Phoenix (2102 hl.)
 
Záhady a zajímavosti (1886 hl.)
 
Médium (1431 hl.)
 
jiný (1290 hl.)
 
nečtu (1055 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 12955
přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

kontakt
logo
redakci portálu můžete kontaktovat na e-mail kpufo@atlas.cz

inzerce
Nejsou žádné inzeráty.
informace >> Návod na průzkum agrosymbolů
informace

Návod na průzkum agrosymbolů

Tisková zpráva.

První agrosymbol v obilí roku 2008 se objevil 28.června 2008 u obce Jitrava na Liberecku. Jeho průzkum provedli členové Klubu psychotroniky a UFO o.s. z pobočky v
Liberci. I když už z fotografií je zřejmé, že jde o padělek -- dokonce je zřetelná i přípravná plocha falzifikátorů v polehlém obilí, všechny nálezy budou prozkoumány.

Klub psychotroniky a UFO sleduje celostátně výskyt těchto fenoménů od roku 1993, kdy se kruhy a obrazce v obilí objevily v ČR poprvé. Dosud bylo v ČR prozkoumáno přes 350 těchto obrazců.

Klub psychotroniky a UFO se obrací na občany se žádostí o poskytnutí včasných informací při nálezu agrosymbolů i jiných anomálních jevů.
Klub psychotroniky a UFO o.s. vznikl před 17 lety. Pro nálezce vydal pokyny, jak si počínat pro zachycení základních informací :

Návod k průzkumu agrosymbolů

Dozvíte-li se o výskytu kruhů a obrazců v obilí (přímo, ze styku s lidmi, nebo třeba i z místního tisku), uvědomte neprodleně členy Klubu psychotroniky a UFO na níže uvedených telefonních číslech či e-mailu. Uvědomění prosím neodkládejte, významně tím přispějete k včasnému zachycení potřebných informací. Telefonicky prosím sdělte :

1. Místo - obec, u které k objevu došlo
2. podrobný popis cesty, komunikace k obrazci, orientační body v okolí
3. datum, hodina objevení
4. tvar obrazce, základní rozměry, druh plodiny
5. Vaše jméno, adresu, tel. spojení, jak jste se o výskytu dozvěděli.

Pochopitelně uvítáme i další poznatky

Pak se rozhodne, která naše skupina provede podrobný průzkum. Pochopitelně Vás tím nijak neomezujeme a uvítáme, pokud bude obrazec ve Vaší blízkosti, když provedete prvotní zajištění základních údajů a zadokumentování případu.
Cestovné, popř. další výdaje (zhotovení fotografií, atd.) Vám oproti zaslaným dokladům uhradíme. Nespoléhejte se na zprávy, že obrazce už někdo zkoumal. Nedejte se také ovlivnit zprávami, že jde o padělky - tuto skutečnost může prokázat pouze laboratorní průzkum rostlinné tkáně.

1. Místo obrazce zakreslete do podrobné mapy (turistické 1 : 50.000), nakreslete plánek okolí (vzdálenost a směr k okraji pole, k cestě, atd.)
2. změřte všechny rozměry obrazce (s min. přesností na 0,5 m) -- průměry kruhů ve směru sever - jih, východ - západ, vychýlení středů, délka a šířka obdélníků, vzdálenosti jednotlivých obrazců, kruhů, obdélníků atd. od sebe, atd. Při měření složitějších obrazců je nejlépe vycházet z jednoho bodu (např. středu centrálního kruhu) a vzdálenosti okrajů, středů dalších obrazců stupňovitě načítat. Nezapomeňte zaznamenat azimuty k orientačním bodům.
Pozor !
Pokud se průzkum provádí brzy po vzniku, může se projevit magnetická anomálie - zkontrolujte, zda v obrazci buzola ukazuje stejně jako mimo něj.

3. zhotovte fotografii - mimo obrazec (z výšky, ze vzdálenosti, u okrajů), uvnitř (okraje, střed, detaily), totéž i videokamerou, pokud ji vlastníte. Pozor : někdy může dojít k poškození videokamery - proto s ní do obrazce raději nevstupujte.

4. ke zjištění pravosti obrazce je nutné zajistit vzorky rostlinné tkáně - jde o stěžejní bod průzkumu pro stanovení pravosti agrosymbolu! Z každého obrazce je třeba odebrat tři vzorky. Každý vzorek je tvořen počtem deseti stébel. Ty odeberte:
1. ze střední polehlé části
2. z okrajové části těsně při obvodu obrazce (v místech, kde je jistota, že obilí nebylo pošlapáno).
3. z okolního, nepolehlého porostu (z místa vzdáleného min. 50 m od polehlých částí).

Celkem je tedy nutné sebrat minimálně 30 stébel. Každé stéblo je třeba oddělit od kořene a odstřižením těsně nad zemí. Nadzemní část rozdělte dále rozstřižením na tři části - po 10 cm délky stonku, tj. na každé straně od kolénka po 5 cm, nesmí být poškozená (přelomená, atd.)
Rozstříhaná stébla, tvořící každý vzorek je třeba vložit do samostatného papírového sáčku a označit.
Vzorek ze střední části piktogramu se označuje písmenem A.
Vzorek z obvodové části piktogramu se označuje písmenem B.
Vzorek kontrolní z okolního stojícího porostu se označuje písmenem C (control).

Dále mimo to si všímejte a odeberte: zajímavě deformovaná stébla (ohnutí, zkroucení stébel). Prohlédněte kolénka polehnutých rostlin, odeberte viditelně popraskaná a ožehnutá (zvláště v dotyku a křížení jednotlivých obrazců, nebo u první řady nepolehnutých rostlin na okrajích. Tyto vzorky označte D, E, F atd.
Místa odběru všech vzorků zaznamenejte do plánku agrosymbolu.

5. Dále zjistěte podle Vašich možností: kdy a kým byl obrazec objeven, za jakých okolností, zda si někdo z okolí nevšiml něčeho zvláštního či jiného anomálních úkazu (včetně jména a adresy svědka)
6. Uvítáme i další informace, které se Vám podaří získat - funkce a spolehlivost přístrojů v obrazci, různá měření (radiační úroveň), provádění zvukových nahrávek, příjem a vysílání radiového signálu atd.
Potřebné vybavení : psací potřeby, tiskopis KPUFO, potřeby na měření vzdáleností - pásmo 30 m (min. dvoumetr), buzola, turist. mapa 1:50.000, fotoaparát, (videokamera), nálepky, mikroten. sáčky a nůžky na odběr vzorků.

Poznatky podrobně zaznamenejte a s fotografiemi bezodkladně zašlete na naši adresu. Poštovné Vám obratem uhradíme. Uvítáme, když ustavíte vlastní badatelskou skupinu, případně když přispějete k rozšíření tohoto postupu.

Z výsledků průzkumů minulých let vznikla publikace a internetové stránky KPUFO: "Agrosymboly - názory, objevy, hypotézy". Svou činností se můžete stát spoluautory dalších aktualizací, včetně alba těchto nálezů, který je k dispozici na internetu.
(http://www.kpufo.cz/oblasti/agr/cc/ccweb/index.htm)

Pište, volejte na adresu :
Klub psychotroniky a UFO o.s., Borská 19, 320 22, Plzeň, e-mail : agro@kpufo.cz
Tel.: 379 497 133 / i fax, mob.: 603 702 287 * 736 455 537 - p. Kroupa

J. Lenková
Komunikační manažerka KPUFO

Posláno dne 02.07.2008, Kategorie: Obecné oznámení
Autor: KLUB PSYCHOTRONIKY A UFO, o.s., Email: KPUFO@KPUFO.CZ

| Autor: -lub- | Vydáno dne 16. 07. 2008 | 4952 přečtení | Počet komentářů: 283 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | zdroj: KPUFO
novinky
02.11.2015: Cesty psychotroniky

02.11.2015: Záhady a zajímavosti


01.10.2015: staňte se fanouškem


01.09.2015: Pavel Kroupa: Kameny krve a víry


01.08.2015: Československá archeoastronautická asociace (ČsAAA)
     

01.01.2015: Dingir


14.07.2014: nové knihy
Tunguzský meteorit: Záhada na víc než jedno století
Ing. Jan A. Novák
kniha


01.01.2014: Psychotronika 2 - nové teoretické přístupy


01.01.2014: Největší tajemství Třetí říše


01.01.2014: Za hranicemi fyziky a psychologie


01.01.2014: Úvod do bioenergetických javov

01.01.2014: BIGFOOT alias SASQUATCH

Copyright © 2008-2017 KPUFO | Všechna práva vyhrazena! | o webu

| Klub psychotroniky a UFO, o.s. | Borská 19 Hotel Victoria | 320 22 Plzeň | IČO: 45334871 | SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800 |

web je provozován na phpRS systému - verze portálu 1.0 phprs281cs - administrace
Přidej na Seznam Seo servis SEO Optimized