domu | Klub psychotroniky a UFO, o.s. | Borská 19 Hotel Victoria | 320 22 Plzeň | IČO: 45334871 | e-mail e-mail | KPUFO stránky | RSS RSS kanál
vítejte na webu portál KPUFO pro Plzeňský kraj | dnes je úterý  25. září 2018 a svátek má Zlata
nabídka
setkání
Setkání se konají podle potřeby. Chcete-li řešit jakýkoliv problém, napište nám na kpufo@atlas.cz!
anketa
Jaké časopisy o záhadách čtete? Alespoň příležitostně?

Enigma (3727 hl.)
 
Spirit (1464 hl.)
 
Phoenix (2102 hl.)
 
Záhady a zajímavosti (1886 hl.)
 
Médium (1431 hl.)
 
jiný (1290 hl.)
 
nečtu (1055 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 12955
přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

kontakt
logo
redakci portálu můžete kontaktovat na e-mail kpufo@atlas.cz

inzerce
Nejsou žádné inzeráty.
pro zdraví >> Dobrá zpráva: Apatykář z Radomyšle
pro zdraví

Dobrá zpráva: Apatykář z Radomyšle

MUDr. Rudolf Baloun (30) vyrábí ve své Rabštejnské apatyce bylinné léky podle staré francouzské receptury. Byl ještě malý kluk, a už ho přitahovalo tajemství léčivých bylin Přivedla ho k nim babička. V deseti letech si začal sám pečlivě pročítat tehdy dostupnou literaturu: Naše liečive rastliny, Fytoterapia pre lekárov, samizdatové vydání knihy Rady bylináře Pavla... V jedenácti přibyla kniha od slavného moravského bylináře J. A. Zentricha Věčně zelené naděje.
 

„Vyzkoušel jsem tehdy přípravu některých složitějších mastí z knihy a produkty jsem zaslal panu Zentrichovi k odsouhlasení. Od té doby jsem s ním spolupracoval. Byl totiž jediný z tehdejších přírodních léčitelů, který mě navzdory mému věku ke spolupráci přizval. Když si na to zpětně vzpomínám, muselo to být komické, když mi táta sháněl pokoutně ingredience u známých v lékárně. Studium medicíny pak už pro mě bylo vlastně jen pokračování přirozené cesty,“ soudí doktor Baloun, který momentálně působí jako internista na První interní klinice v německém Weidenu. Zároveň však dokončuje doktorandské studium na pražské Univerzitě Karlově.

Přírodní léky mu nedaly spát ani na gymnáziu

Po odpoledních jezdil vypomáhat do lékárny v Kralovicích u Plzně. „Pracoval jsem jako fámulus pod odborným dohledem a lékárenství mě uchvátilo. Společně s mým tehdejším učitelem biologie, s lékaři hygienické stanice v Plzni, s pracovníky Výzkumného ústavu včelařského v Dole a s vědci ze Státního zdravotního ústavu v Praze jsme, ještě za mých studií na gymnáziu, prováděli výzkum přírodních látek. Naše práce se například týkala chemické analýzy obsahových látek včelího propolisu a metod jejich extrakce. Výstupem pak byl speciální extrakt propolisu, který našel uplatnění v praxi,“ poznamenává.

Jako lékař sice uznává, že „chemie“ v lécích je potřebná, ale pokud se nemoc podaří zachytit v počátečním stadiu, je výhodné užívat kromě léků také přírodní prostředky, protože jsou tělu bližší. „Výhoda bylin spočívá v tom, že působí komplexně a dolaďují organismus,“ shrnuje Rudolf Baloun. V Rabštejnské apatyce nedaleko Radomyšle, kterou s pár přáteli založil v roce 2001, vznikají bylinné přípravky podle originální francouzské receptury. Bez barvicích a většinou i bez konzervačních přídavných látek.

Byliny pro Rabštejnskou apatyku sbírají ze zhruba pětapadesáti typů rostlin speciálně proškolení lidé na Šumavě a v Pošumaví. Na jaře sbírají květové a listové pupeny dřevin a bylin, na podzim hlavně podzemní části rostlin, jako například kořen kostivalu nebo oddenky pýru.

„Zároveň jsme si nechali na Lesnické fakultě České zemědělské univerzity v Praze zpracovat ministudii, abychom měli jistotu, že přitom nedevastujeme vegetaci. Vedle přírodních zdrojů máme ještě i malé arboretum pro pěstování těch dřevin, u nichž nelze provádět sběr ve volné přírodě,“ poznamenává.

Gemmopreparáty neboli extrakty z pupenů vyrábějí v Rabštejnské apatyce podle tradičních francouzských receptů, které upravil bylinář J. A. Zentrich. Čerstvý rostlinný materiál se zpracovává podle francouzského lékopisu, který udává váhová množství vhodná k extrakci čili vyluhování pupenů pomocí ultrazvuku. Výtažky obsahují směs lihu a glycerolu bez přídavku vody, což zaručuje, že zůstanou účinné po dobu tří let.

„Každá šarže prochází laboratorní kontrolou. Díky tomu, že v našem týmu působí vysokoškolský učitel-chemik, jsme řadu unikátních analytických postupů vyvinuli sami. Garantují, že všechny naše přípravky obsahují potřebné množství účinných látek, takže se nemůže stát, že by v roztoku byla pouze neúčinná substance. Veškerý odpadní materiál z výroby je navíc kompostovatelný,“ konstatuje lékař.

Hlavním přínosem bylinné lékárny je kromě vlastních účinků preparátů také fakt, že jejich používání obvykle vede lidi k samostatné péči o vlastní zdraví.

„Naše přípravky doporučují především lékaři, kteří se zabývají jak klasickou, tak alternativní medicínou. Širokou škálu přírodních preparátů mají zájem nabízet i některé lékárny,“ pochvaluje si Rudolf Baloun uplatnění bylinné apatyky na trhu. „Pro mě osobně je životním smyslem práce s lidmi a pro lidi. Jak říkávala filozofka Míla Tomášová, práce je mi meditací.“

Pro časopis Výběr Slávka Petráková, Deník

http://www.vyber.cz/clanky/dobra-zprava-apatykar-z-radomysle/?page=21 


Související články:
GMO a včely (13.01.2013)
Májový den uměleckých řemesel a divadla (03.05.2012)
Inzerce - Informace o koloidním stříbru (19.05.2009)
Rabštejnská apatyka (27.05.2008)
| Autor: -lub- | Vydáno dne 12. 07. 2010 | 4130 přečtení | Počet komentářů: 287 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
novinky
02.11.2015: Cesty psychotroniky

02.11.2015: Záhady a zajímavosti


01.10.2015: staňte se fanouškem


01.09.2015: Pavel Kroupa: Kameny krve a víry


01.08.2015: Československá archeoastronautická asociace (ČsAAA)
     

01.01.2015: Dingir


14.07.2014: nové knihy
Tunguzský meteorit: Záhada na víc než jedno století
Ing. Jan A. Novák
kniha


01.01.2014: Psychotronika 2 - nové teoretické přístupy


01.01.2014: Největší tajemství Třetí říše


01.01.2014: Za hranicemi fyziky a psychologie


01.01.2014: Úvod do bioenergetických javov

01.01.2014: BIGFOOT alias SASQUATCH

Copyright © 2008-2017 KPUFO | Všechna práva vyhrazena! | o webu

| Klub psychotroniky a UFO, o.s. | Borská 19 Hotel Victoria | 320 22 Plzeň | IČO: 45334871 | SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800 |

web je provozován na phpRS systému - verze portálu 1.0 phprs281cs - administrace
Přidej na Seznam Seo servis SEO Optimized